Насловна / ВЕСТИ / КОНЕЧНО КРАЈ НА СТУДЕНОТО ВРЕМЕ: Еве какво време не чека до крајот на Јануари
loading...

КОНЕЧНО КРАЈ НА СТУДЕНОТО ВРЕМЕ: Еве какво време не чека до крајот на Јануари

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3

Се гледа крајот на исклучително студеното време. Со завршувањето на оваа недела конечно ќе почнеме да се одмрзнуваме. Не во буквална смисла на зборот бидејќи и во текот на наредната недела максималните температури ќе бидат во негатива, но сепак, студот ќе попушти.

Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.
Во последната недела од јануари, дневните температури ќе биде постојано во позитива а минималните утрински температури нема да одат под минус 4.

Поинтензивни врнежи од снег не се очекуваат.

Извор: pindzur.com

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

Животна драма на познатата Тајчи: Мојот сопруг умира од рак, помогнете ни!

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Сопругот на Татјана Камерон Тајчи (46) има рак …

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]