Насловна / ВЕСТИ / Ракометарите пристигнаа во Мец (ФОТО)
loading...

Ракометарите пристигнаа во Мец (ФОТО)

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Македонските ракометари попладнево пристигнаа во Мец, градот каде што во следните десет дена ќе ги играат натпреварите од групата Б на Светското Првенство во Франција.

„Црвено-жолтите“ патуваа од Софија до Луксембург со авион, по што со автобус пристигнаа во Мец, каде вечерва ќе го одржат и првиот тренинг. Избраниците на Червар утре уште еднаш ќе тренираат, како генерална проба пред премиерниот дуел со Тунис што е на програмата в среда, со почеток во 17.45 часот.

Извор: ekipa.mk

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

Животна драма на познатата Тајчи: Мојот сопруг умира од рак, помогнете ни!

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Сопругот на Татјана Камерон Тајчи (46) има рак …

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]