Насловна / ВЕСТИ / ФОТО НА ДЕНОТ: Триумфалната капија во Париз во боите на македонското знаме!
loading...

ФОТО НА ДЕНОТ: Триумфалната капија во Париз во боите на македонското знаме!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Деновиве во Франција се е во знакот на почетокот на Светското ракометно првенство кое не очекува и нас од утре па до 29. јануари.

На ден пред отворањето на шампионатот, домаќините преку Триумфалната капија во Париз, еден од најзначајните споменици во француската и европската историја ги најавија учесниците на Светското првенство… Па, очекувано Триумфалната капија во Париз обоена и добро препознатливите македонски црвено-жолти бои…

Извор: ekipa.mk

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

Животна драма на познатата Тајчи: Мојот сопруг умира од рак, помогнете ни!

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Сопругот на Татјана Камерон Тајчи (46) има рак …

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]