Насловна / ВЕСТИ / ПОРАСТ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Од петок времето се менува!
loading...

ПОРАСТ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Од петок времето се менува!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3

Времето утре во јужните делови ќе биде претежно облачно со локален слаб снег. Во северните делови ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од -3 до -10 степени.

До четврток утринските температури на повеќе места ќе бидат под -15 степени, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Позначителен пораст на температурата ќе има од петок.

Нов влажен бран ќе има од петок кон крајот на денот кога на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег. Пообилни врнежи ќе има во сабота кога во западните делови ќе се формира нова снежна покривка.

Извор: sky.mk

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

Животна драма на познатата Тајчи: Мојот сопруг умира од рак, помогнете ни!

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Сопругот на Татјана Камерон Тајчи (46) има рак …

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]