Ударни вести
Насловна / ВЕСТИ / Жена брутално уби осум кученца пред очите на кукчката, а причината ќе ве шокира (ВИДЕО)

Жена брутално уби осум кученца пред очите на кукчката, а причината ќе ве шокира (ВИДЕО)

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
13

Овој страшен настан се случи пред девет месеци во Индија. Оваа жена е на сите можни начини е осудена од своите сонародници, но и луѓе од целиот свет. Ние сме свесни дека Индија има голем број на улични кучиња и други животни, но тие не се виновни, поради тоа што тие завршуваат на улица. Се што тие сакаат е да најдат храна и засолниште.

Некои луѓе им помогаат со оставање на храна и вода, но ова жена не се смилуваше на нив. Кога пред вратата на нејзината куќа една кучка родила осум кученца, оваа жена збесна. Секое младенче го удри со камен и го фрли низ полето и тоа се пред очите на мајка на кученцата Ammu која се ‘уште стоела и го гледала теророт.

По тоа дури и се обиде да ги разбуди. Кога таа виде дека и е потребна нечија помош, залудно таа трчаше по улицата и цимолеше. Единствена лекција која сакаше да и приреди оваа безмилосена жена, е никогаш да не се окучува веќе на нејзиниот праг.

Жената беше уапсена откако нејзините соседи повика полиција. Доколку се докаже дека е виновена, може да издржува казна и до пет години затвор.

Погледни го видеото:

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
13
loading...

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

ВИДЕО: Дете пристигнало на училиште со хеликоптер

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Хеликоптерот од типот Робинсон R22 Бета слетал во …

Еден коментар

  1. Djubre smrdljivo crkla u zatvoru bog ti naj stroze sudio

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]