Насловна / ВЕСТИ / ВИДЕО: ФИФА го претстави новиот пехар „THE BEST“, наместо „Златната топка“
loading...

ВИДЕО: ФИФА го претстави новиот пехар „THE BEST“, наместо „Златната топка“

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Од оваа година повторно ФИФА и францускиот неделник „Франс фудбал“ повторно одделно ќе ги прогласуваат најдобрите во фудбалската година. Ако „Златната топка“ остана патентирана вредност на „Франс фудбал“, од оваа година со доаѓањето на Џани Инфантино на местото претседател на ФИФА, воведена е нова награда „THE BEST“, а денес е обелоденет и сребрениот трофеј. 

Во понеделник од 18.00 часот во Цирих првите награди на новиот избор на ФИФА ќе бидат доделени за најдобар фудбалер, фудбалерка, тренери во машка и женска конкуренција и наградата „Ферец Пушкаш“ за најубав гол за 2016 година.

Извор: gol.mk

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

За Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

Провери

Животна драма на познатата Тајчи: Мојот сопруг умира од рак, помогнете ни!

Like Like Love Haha Wow Sad Angry Сопругот на Татјана Камерон Тајчи (46) има рак …

Leave a Reply

Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]