Насловна / ЗАБАВА

ЗАБАВА

(ВИДЕО) Македонската пародија на „Пепа прасето“ растура на „Јутјуб“

Очигледно екипата млади Македонци што ја работат адаптираната пародија си ја работи работата одлично. Имено, тие направија вистинско „парампарче“ со  својата македонска пародија на светски популарниот цртан филм за Пепа прасето ( Peppa Pig), која го доживеа и своето 23-то видео продолжение.

Читај повеќе

Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија- Киев 2017

МРТ одлучи на овој престижен и реномиран музички натпревар, честа за претставување на Јавниот национален радиодифузен сервис и Македонија, да и се довери на младата македонска интерпретаторка Јана Бурческа. Македонската Радио Телевизија како членка на Европската Радиодифузна Унија,

Читај повеќе

ВИДЕО: Најголема и нај фасцинантна ватромет ракета

Ова е дефинитивно нешто што се среќава много ретко и е најголемата и нај фасцинантна ватромет ракета, погледнете го сето тоа во горното видео:

Читај повеќе

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ ГЛЕДАТЕ: Погледнете зошто оваа скопјанка ги хипнотизира мажите (ФОТО)

Ретко кое машко ќе остане рамнодушно на изгледот на оваа девојка Да се биде машко во Скопје и притоа да останете рамнодушни на толку многу убави и згодни девојки е очигледно најтешката задача.

Читај повеќе

„Улога како Зоне се добива еднаш во животот“

Нецели месец дена по премиерата во соседна Србија синоќа во Cineplexx и публиката во Скопје го имаше задоволството да го проследи продолжението на љубовната приказна на Зоне и Мане. Со прилично изменета и подмладена актерска екипа, нешто што е сосема разбирливо со оглед на тоа дека првиот дел својата премиера ја имаше пред цели 15 години, „Зона Замфирова 2“ синоќа во Cineplexx во Скопје ја имаше и својата македонска премиера.

Читај повеќе

(ФОТО) Македонската поп дива смени имиџ: Елена Ристеска како руска контеса!?

Естрадните уметници често го менуваат својот имиџ и тоа не е ништо невообичаено.  Во спротивно,  брзо би и здодеале на публиката, која покрај пеењето сака да го доживее целиот тој естраден циркуз и како комплетна забава: песни, изведба, кореографија, костими, изглед, шминка, фризура,

Читај повеќе

Што да правите, а што не, ако ве нападне куче?

Секој може да биде мета на куче кое претходно било удрено или измачувано, па сега не им верува општо на луѓето. Сосема нормално е да се исплашите во таква ситуација, кога бесно куче ви покажува заби, но важно е да останете присебни и да го направите следново: 1. Останете спокојни и мирни Кучињата можат да го намирисаат човечкиот страв. Секако дека е тешко да останете смирени пред агресивното куче, но барем престанете да удирате со рацете, да мавтате и да се обидувате да избегате.

Читај повеќе

ХИТ ВИДЕО: Кој празник го славиш: Св.Трифун или Св. Валентин? Не, Свети…

ТВ анкета на вечната дилема: Кој празник да го славиш? Православниот Свети Трифун или Католичкиот Свети Валентин? Празникот на виното или љубовта? Обата или ниту еден?

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]