Ударни вести
Насловна / ЗАБАВА

ЗАБАВА

ВИДЕО: Дете пристигнало на училиште со хеликоптер

Хеликоптерот од типот Робинсон R22 Бета слетал во училишниот двор во елитната насебла Липки во Киев. Липки е инаку елитна населба во Киев во која се сместени најубавите хотели и повеќето владини објекти. Момчето било син на поранешниот заменим министер за спорт на Украина Андреј Палчевски.

Читај повеќе

Да, и тоа го има: Изнајмете лажни пријатели за правење „селфи” на социјалните мрежи

Јапонска компанија изнајмува „пријатели“ со кои што ќе можете да се фотографирате и тие фотографии од вашиот „супер возбудлив социјален живот“ да ги објавите на социјалните мрежи.

Читај повеќе

Имаат ли мачките навистина 9 животи?

Многу пати до сега секој од нас има слушнато дека мачките се животни кои имаат девет животи, но дали сте се запрашале, дали тоа е вистина и што всушност значи. Вистината е само една. Мачките како и сите други живи суштества, има само по еден живот за живеење. Но, митот за деветте животи на мачките постои илјадници години.

Читај повеќе

Македонија со ПОБЕДНИЧКА СТРАТЕГИЈА на Евровизија: Нема да верувате кој ќе ја тренира Јана за големата сцена!

По премиерата, песната  „Dance alone“ со која Јана Бурческа во месец мај ќе ја претстави Македонија на Евровизија во Киев, наиде на бура од позитивни критики не само кај нас, туку и низ Европа. Дека можеме уште сега да се гордееме со годинешната песна, покажуваат многу странски новинарски статии според кои Македонија оваа 2017 година ќе кортира меѓу најдобрите.

Читај повеќе

(ВИДЕО)Овакво нешто досега не е видено: Возач на автомобил слета на покривот на куќа, и таму останал

Неверојатна сообраќајна несреќа се случи во Кина, кога возачот на автомобил марка “Хонда”, буквално слета на покривот на една куќа во близина на патот. Човекот е повеќе од 30 минути висеше од покривот на куќата во која тој влетал од надвозник која се наоѓал веднаш до неа.

Читај повеќе

(ВИДЕО) Русинка во инвалидска количка РАСТУРИ со „Молитва“ и го расплака цел свет, а сега оди на Евровизија

Пред четири години Јулија Самоилова, девојка во инвалидска количка, ги воодушеви сите кога во рускиот „X-Factor“, фантастично ја отпеа песната „Молитва“ од Марија Шерифовиќ, а сега ја чека нов предизвик и настап на овогодинешниот „Евросонг“.

Читај повеќе

ФОТО: 9 причини зошто да чувате мачка

Мачките се едни од најгалливите домашни миленичиња. Тие можат да направат да се чувствувате подобро кога сте болни, но и да ве расонат во поспаните утра. Да се разбереме, не се сите мачки совршени, но сепак ние си ги сакаме затоа што секогаш знаат како да не расположат.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]