Ударни вести
Насловна / ИНТЕРВЈУА

ИНТЕРВЈУА

ИНТЕРВЈУ Гоца Тржан – Музиката ја доживувам емотивно и не можам да го скријам тоа

Не постои нешто што Гоца Тржан не може да го направи. Таа во изминативе години пее, глуми, танцува, но уште поважно – искрено се забавува правејќи го тоа. Позната е по својата енергичност, по цврстите ставови и по искреноста.

Читај повеќе

ИНТЕРВЈУ ЗА ГОЛ: Манасков: Бевме како браќа, но финансиската криза нè избрка од Металург!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков го очекува меч против македонскиот претставник во Лигата на шампионите, Вардар. Токму поради тоа, во интервју, тој откри нешто повеќе за себеси, за македонскиот ракомет, како и околу тоа како се чувствува во Германија и како е да се игра во Бундеслигата. 

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]