Ударни вести
Насловна / АВТОМОБИЛИ И МОТОРИ

АВТОМОБИЛИ И МОТОРИ

ВНИМАВАЈТЕ КОГА КУПУВАТЕ ПОЛОВЕН АВТОМОБИЛ: Еве како од искршени авромобили прават „нови“!

Купувањето половен автомобил може да биде купување мачка во вреќа ако не поведете стручњак кој ќе ги прегледа неговите клучни места. Зошто тоа е така погледнете во видеото, на кое е прикажано како добар мајстор целосно трансформира искршено „Бе-Ем-Ве“: Извор; sky.mk

Читај повеќе

ПОДОБРО ОД ОРИГИНАЛОТ: Косовец си направил „ламборгини“ (ВИДЕО)

Дритон вели дека направил автомобил од соништата по кој сите се вртат Дритон Селмани е вистински хит на Косово откако со свои раце успеа да изработи „ламборгини“. Тој е љубител на оваа марка спортски автомобили, но не можел да си дозволи да си купи еден. Поради тоа, се зафатил да направи сопствен автомобил кој колку-толку ќе личи на оригиналот.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]