Насловна / ВИДЕО

ВИДЕО

Среде бел ден на улица снимиле човек како оди БЕЗ ГЛАВА! (ВИДЕО)

На интернет се појави едно чудно видео, а прикажува човек без глава кој среде бел ден шета на улица во еден индиски град.

Читај повеќе

Овој овен се налутил, а вие нема да верувате на кого! (ВИДЕО)

Овните се лути животни и им треба многу малку за да побеснат, затоа не треба да се игра со нив. Овој овен се налутил на нешто што никогаш не би можело да ви падне на памет, а кога ќе погледнете што е ќе паднете од смеење.

Читај повеќе

ВИДЕО: Има толку многу добра понуда што не и е потребна реклама

Виза има толку многу неверојатни добри понуди така да не и е потребна реклама. Затоа, објавија оваа снимка на слатки мачиња. Ова реклама е направена од страна на Proximity агенција од Емирати и воопшто не е лоша идеја. Погледни ја 🙂

Читај повеќе

Ја фотографирале природата, а потоа се појавил ОВОЈ ЅВЕР: Џиновско суштество ги избезуми туристите! (ВИДЕО)

Веројатно повеќето луѓе би се преплашиле кога би виделе џиновски алигатор. Меѓутоа, тоа не било случај со овие храбри турсити на Флорида. Фотографите се потрудиле да направат што подобри слики од овој огромен репти. Иако имало и такви кои ова суштество целосно ги избезумило.

Читај повеќе

ВИДЕО: Го осудуваат бидејќи со ќерката живее во камп-приколка, а не знаат дека внатре е РАЈ

Имено, ги исфрлил сите стари работи и ставил нови. Му била потребна доста креативност како би успеал во својот потфат. Многу минувачи се чудат, па дури и се смеат и го осудуваат што живее во камп-приколка со ќерката, но никој не останал рамнодушен кога ја погледнал внатрешноста на ова ремек-дело на тркала.

Читај повеќе

ВИДЕО: Овие 6 кученца спиат мирно, се додека музиката не ќе започне. Обрнете внимание на малото кученце од лева страна!

Кој вели дека кученцата немаат чувство за ритам? Дозволете ми да овие шест мали боксери ве убедат поинаку … Малечкото од лева страна не остави бе зборови не остави без зборови, а ти?

Читај повеќе

ДОЈДЕ ОД БЕЛГИЈА ЗА ПОМЕНОТ НА ТАТКО Ѝ: Ова е ќерката на Аркан која никогаш досега не се појавила во јавноста (ФОТО/ВИДЕО)

Аркан во 1994 година дознал дека има ќерка во Белгија Денес на новите гробишта во Белград беше одржан помен за Жељко Ражнатовиќ – Аркан. На поменот присуствуваа неговата сопруга Цеца Ражнатовиќ со двете деца Вељко и Анастасија, сестрата на Цеца, Лидија, братот Милан Маринковиќ, кумот Борислав Пелевиќ, но и поранешни членови на српската гарда на доброволци. Сепак, најголемо внимание во српските медиуми привлече појавувањето на ќерката на Аркан, Софија, која дошла од Белгија за да присуствува на поменот на татко ѝ. Инаку, Софија има 38 години и во фотографиите подолу можете да видите како изгледа (таа е русокосата жена со кратка коса). Колку за потсетување, Софија е ќерка на Аркан и социјална работничка, која се грижела за Аркан во белгиски затвор. Во моментов таа живее во Брисел. Првпат го видела својот татко на телевизија во 1991 година кога Аркан станал познат низ целиот свет. Инаку, Софија е родена во 1979 година, а Аркан дури во 1994 година дознал дека има ќерка во Белгија. Извор: telegraf.mk

Читај повеќе

ЧОВЕКОТ КОЈ НИЗ МОРИЊАТА СОБИРА ПОРАКИ ВО ШИШИЊА

Некои луѓе собираат поштенски марки, некои имаат купишта празни лименки од пиво, некои се колекционери на запалки, кутии од цигари… Илјадници луѓе, илјадници најразлични хобија. Клинт Бафингтон има едно навистина необично хоби. Тој е можеби првиот човек на планетата кој е колекционер на пораки испратени во шишиња и пуштени низ светските водени пространства.

Читај повеќе

Видео: Холандските возови возат само на ветар

Директорот на холандските железници се врза за ветерница и заврте круг со неа за да прослави што нивните електрични возови почнаа да возат на чиста енергија, односно, 100 отсто од возовите во Холандија, една година пред планираното возат на ветар. Како што пренесоа светските медиуми, околу 600.000 Холанѓани секојдневно ги користат електричните возови, и тие се првите кои се возат потполно на ветар од 1 јануари 2017 година.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]