Ударни вести

ДИЕТИ

ПИЈТЕ ЈА ОВАА КОМБИНАЦИЈА СО ВОДА ДОКОЛКУ САКАТЕ БРЗО ДА ОСЛАБЕТЕ

Биберот со вода е едно од најдобрите пијалаци кои можете да ги консумирате ако сакате да изгубите килограми и да се ослободите од одредени болести. Се консумирал во древна Индија и познато е дека помага во изградбата на силен имунитет. Така лечи и болести како дијабетесот, и според некои истражувања има моќ да го излечи и ракот.

Читај повеќе

НОЌНА ДИЕТА: ИЗГУБЕТЕ 1 КИЛОГРАМ ДОДЕКА СПИЕТЕ

Поголемиот број диети се базираат на откажување од храна, но оваа диета е поразлична и ветува минус 3 килограми за помалку од недела дена. Супер е што со оваа диета ќе можете да уживате во компир, тестенини дури и чаша вино секој ден. Ноќната диета ја создаде др.Каролин Аповиан која работејќи во една од најдобрите американски болници, Медцинскиот Центар во Бостон, на илјадници луѓе им помогнала да ја постигнат идеалната тежина. Таа вели дека нејзините пациенти најчесто губат по 3 килограми секоја недела, без гладување, а килограм од нив се губи додека спиете.

Читај повеќе

Не можела да ослабе 5 години поради овие грешки: Не ги правете и вие!

Ако имате проблеми со губењето тежина, веројатно треба да направите промени во секојдневната рутина. Ова се грешките кои го успоруваат процесот на губење на вишокот килограми: Храна со ниска хранлива вредност Подобро да јадете многу храна како што е јогурт, домашни мусли или леб од цело пченично зрно Недостаток на сон Истражувањата покажуваат дека ако спиете помалку од шест часа го успорувате метаболизмот. Обидете се да спиете малку повеќе. Не пиете доволно течности Започнете го денот со чаша вода и продолжете да пиете во текот на денот. Извор: sky.mk

Читај повеќе

Течна диета со која за 2 недели ќе намалите 15 килограми

Течната диета е ефикасна диета ако сакате за брзо време да изгубите вишок килограми. Оваа диета максимално може да се држи 2 недели и за тоа време да се намалат 10 до 15 килограми. Оваа диета го намалува обемот на стомакот и поради таа причина лесно ќе го контролирате апетитот и ќе ја изгубите тежината.

Читај повеќе

Диета за оние кои не сакаат да гладуваат – Ослабете на полн желудник

Влакната кои се наоѓаат во печурките ја подобруваат работата на цревата и прават да се чувствувате сити. Токму заради тоа, диетата со печурки е идеална за сите кои не го поднесуваат чувството на глад. Печурките се здрав производ кој е богат со протеини и токму заради тоа се нарекува „месо за вегетаријанци“, а можат да ви помогнат да ослабете.

Читај повеќе

Диета со чоколадо, црвено вино и кафе: 3 килограми помалку за 7 дена

Верувале или не, сега постои диета која дозволува и поттикнува консумација на чоколадо, црвено вино и кафе. Ако сте љубител на овие намирници, тогаш ќе ја обожувате Sirtfood диетата.

Читај повеќе

Пресметајте колку време ќе ви треба за да ги симнете вишокот килограми

Секогаш е добро време за големи промени, а една од најзначајните е слабеењето ако веќе подолго време неуспешно се борите со килограмите. Слабеењето е процес во кој треба да вложите многу труд и енергија и истовремено да се откажете од неколку лоши навики.

Читај повеќе

Диета која сите ја пробуваат: Сувите смокви ги топат маснотиите

Цел свет е воодушевен од рецептот од само две евтини состојки, кои со редовна употреба ослободуваат од вишокот масни наслаги. Предноста на оваа диета е што има позитивно влијание и на здравјето, односно воедно е и лек за зголеменото ниво на масти во крвта.

Читај повеќе

Винско или во облик на крушка: Какво стомаче имате и како да се ослободите од него?

Сезоната на пост-празнични вишок килограми и стомачиња ни пристигна. И добро знаете дека во оваа борба не сте сами. Но, она што не го знаете е дека постојат повеќе типови и видови стомачиња, кои се појавуваат од различни причини. Прејадувањето не е единствениот проблем.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]