Ударни вести
Насловна / ЉУБОВ / СЕКС ПОЗИ

СЕКС ПОЗИ

Кој хороскопски знак имаше најмногу секс во 2016-та

Истражување направено на половина милион луѓе покажа кој хороскопски знак имаше најдобар сексуален живот во 2016-та година. Тоа се Водолиите. Резултатите откриваат дека дури 89% од жените не одглумиле оргазам, односно дека сексот им бил „неверојатно добар“.

Читај повеќе

Ова е единсвениот начин да предизвикате женска ејакулација (ВИДЕО)

Рецептот е многу едноставен. Сакате ли вашата драга за време на сексот да ејакулира, возбудете ја, но не и давајте да го достигне врвот. Секако, мора да би биде јасно дека тоа полесно ќе се случи ако сте со жена во некоја подолга врска. Денешните жени обично преферираат да го зграпчат првиот оргазам кој им се нуди и ќе бидат многу незадоволни ако престанете да го правите тоа што им одговара, промените темпото и слично.

Читај повеќе

Која секс поза е создадена за вашиот хороскопски знак?

Наместо да погодувате кој што сака, сега конечно имате шанса да си ја олесните работата преку хороскопот. Која сексуална поза е создадена за вашиот и нејзиниот/неговиот хороскопски знак? Погодувате?

Читај повеќе

5 интимни секс пози кои ќе ве зближат со партнерот

Неочекуваниот и брз секс знае да биде забавен, но за некои поголемо задоволство е интимниот и долг секс. Ако сте од вториот тип на парови, сигурно ви се чини дека секогаш завршувате во здодевната мисионерска кога сакате нежности и поголема интимност.

Читај повеќе

5 секс пози кои ви го обликуваат телото додека уживате

Доколку најголем проблем ви е да се наканите да вежбате или да практикувате било каква физичка активност, постои алтернатива – секс. Но, не станува збор за секс во мисионерска, туку за секс кој бара сериозна активност и посветеност.

Читај повеќе

5 секс пози со кои можете да се обидете ако тој има голем пенис

Меј Вест рече: “Премногу добра работа може да биде прекрасно. Но понекогаш тоа може да биде само, добро, премногу. Ако вашиот маж има одлично паковање долу, тогаш тој трик за добар секс двојен: контрола на длабочина на пенетрација, и по ѓаволите далеку од грлото на матката. Еве некои начини со кои можете лесно да уживате во сета негова слава.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]