ЏЕТСЕТ

Ќе ви се крене секое влакно на кожата: Марија Шерифовиќ му го спасила животот на синот на Нада Топчагиќ!

Пејачката Нада Топчагиќ ги раскажа сите детали од најдраматичниот период од нејзиниот живот, кога во 2010 година нејзиниот син едвај останал жив на скијање на Јахорина. Пејачката Нада Топчагиќ ги раскажа сите детали од најдраматичниот период од нејзиниот живот, кога во 2010 година нејзиниот син едвај останал жив на скијање на Јахорина.Нада се присети на овој немил настан и откри дека на Марија Шерифовиќ ќе и остане благодарна до крајот на животот, бидејќи и понудила да прати хеликоптер по него за да биде префрлен до болница. -На Марија ќе и бидам блгодарна додека сум жива! Сите ми понудија помош, од Маринко Роквиќ, Снежана Ѓуришиќ, Гоца Божиновска, но и Марија која понуди најголема помош со хеликоптер бидејќи државата потфрли. Кога ќе се сетам морници ме лазат, уште еднаш ти благодарам Марија, раскажа Нада. За среќа синот на пејачката сега е добар, но тогаш за влакно и избега на смртта. Извор: vistina.mk  

Читај повеќе

(ВИДЕО) Русинка со ОГРОМНИ ГРАДИ ги излуде сите – Аца Лукас и рече дека е подобра риба од Карлеуша

Во синоќешното издание на „Ѕвездите на Гранд“, општ хаос настана кога на сцената се појави Диана Михајловиќ (22) од Скобаља, а уште кога членовите на жирито слушнаа дека мајка и е Русинка, почна лудница. Дина со својот секси настап и огромни гради ги остави сите без текст, а своето воодушевување не го криеше ни Аца Лукас кој и рече дека многу потсетува на Јелена Карлеуша на почетокот на кариерата, само што Диана е многу подобра риба од Јелена!

Читај повеќе

„Ајде да лудујемо ове ночи“ – Секс симболот на Југославија Тајчи заврши зад решетки

Татјана Матејаш – Тајчи ја паметиме по песната „Hajde da ludujemo ove noći” која ја престави Југославија на Евросонг 1990 година. Денеска води потполно поинаков живот. Тајчи ја напушти Хрватска во 90-тите и новиот дом го пронајде во САД, каде го запознала сегашниот сопруг Метју Камерон чие презиме денеска таа го носи, и со него добила три сина.

Читај повеќе

ФОТО: Сека Алексич го чекаше синот седум години (Фото)

Сека Алексиќ 2016 година ќе ја памети до крајот на својот живот како една од најубавите затоа што и се исполни најголемата желба – стана мајка! Од 24 септември центар на нејзиниот свет е синот Јаков кој во буквална смисла на зборот и го разубави животот, а дека ужива во мајчинството, потврдила и самата таа во едно интервју за српските медиуми каде рекла дека во 2017 година сака да му подари на Јаков братче или сестричка.

Читај повеќе

Сара Мејс го возврати ударот за голото меѓуножје!

Порталите и социјалните мрежи деновиве се преплавени од скандалозната фотографија каде главна тема е дали Сара во стилот на Тамара, носела и не носела гаќи на Бубамара. На Тамара не и се виде ништо освен тоа што таа дозволи да се види, но Сара ја немаше таа среќа. Папарацо фотографиите од Бубамара покажаа малку повеќе во случајот на Сара.

Читај повеќе

КИАНУ РИВС СО МОЌНА ПОРАКА ДО СВЕТОТ

Киану Ривс е актер што како филмска ѕвезда може да игра и смешни и сериозни улоги. Тој е познат и по неговата мудрост, што не се наоѓа често кај популарните. На неколку месеци тој споделува со светот дел од неа. Не можам да бидам дел од свет во кој мажите ги облекуваат нивните жени како проститутки за да покажат сé што треба нежно да се чува, каде нема концепт за чест и достоинство и човек може да се потпре на нив само ако се каже „ветувам“, свет во кој жените не сакаат деца, а мажите не сакаат фамилија.

Читај повеќе

(ФОТО) Толку од ергенскиот живот: Се сврши поранешниот на Рада Манојловиќ!

Откако пред една година ја раскина врската со пејачката Рада Манојловиќ, кошаркарскиот менаџер Момир Гајиќ успешно го криеше својот љубовен живот од очите на јавноста. На социјалните мрежи тој објавуваше само фотографии со семејството и пријателите, како и такви од професионалните ангажмани. Меѓутоа, првиот ден од 2017 година, бившиот на Рада пријатно изненади, но и ги шокираше сите.

Читај повеќе

Светот во шок! – Анџелина Џоли хоспитализирана, има само 35 килограми

Американскиот весник “National enquirer” на насловната страна објави фотографија како изгледа познатата актерка Анџелина Џоли со текст дека е наводно хоспитализирана. Весникот тврди дека таа има само 35 килограми. Реакциите на читателите се поделени: додека едни се шокирани како изгледа американската актерка, други сметаат дека станува збор за фотомонтажа и дека е обид за продажба на некој примерок повеќе од весникот.

Читај повеќе

Зошто Кајли Џенер секогаш ги подигнува рацете на Инстаграм фотките?

Како 7-ма најмногу следена личност на Инстаграм, Кајли Џенер мора да се погрижи дека нејзините следбеници ќе имаат што да видат на нејзините фотографии. окму затоа, старлетата дури и си има своја поза по која смета дека е препознатлива. Ја нарекува „благо подигнување на раката“.

Читај повеќе

(ФОТО) Ова е единственото момче кое Марија Шерифовиќ не го криеше

Марија Шерифовиќ својот љубовен живот го крие како змија нозете, а ова беше единственото момче кое го има покажано. Славо Калежиќ е црногорскиот талентиран шоумен кој беше и на Икс-Фактор. Сепак, нивната врска на далечина не успеа. Извор: reporter.mk

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]