Ударни вести
Насловна / ВЕСТИ

ВЕСТИ

ВИДЕО: Дете пристигнало на училиште со хеликоптер

Хеликоптерот од типот Робинсон R22 Бета слетал во училишниот двор во елитната насебла Липки во Киев. Липки е инаку елитна населба во Киев во која се сместени најубавите хотели и повеќето владини објекти. Момчето било син на поранешниот заменим министер за спорт на Украина Андреј Палчевски.

Читај повеќе

(ВИДЕО) 55 годишен бездомник доживеа неверојатна трансформација – МОРАТЕ ДА ЈА ВИДИТЕ НЕГОВАТА РЕАКЦИЈА!

Емотивното видео кое можете да го погледнете во продолжение е приказна која допре многу срца низ светот. Кај едни реакцијата се солзи, кај други ежење, кај трети израз на фацијален шок. Имено, еден 55 годишен бездомник од Шпанија доби бесплатна трансформација од која не можеше да се познае самиот себеси.

Читај повеќе

НАПРАВИЛ ШТЕТА ОД 50 ЕВРА: Велешанец осуден на 18 месеци затвор за кражба на 10 тегли со ајвар

Обвинетиот делото го сторил ноќта помеѓу 29 и 30 ноември 2015 година кога насилно влегол во подрум на станбена зграда во Велес. Од просторијата украл десет тегли со ајвар и алат за работа, во вкупна вредност од три илјади денари Велешанецот Роланд А. (29) доби 18 месеци затворска казна за 10 украдени тегли со ајвар.

Читај повеќе

Велес домаќин на силен меѓународен футсал турнир

Учествуваат Македонија, Хрватска, Азербејџан и Унгарија, се игра последниот викенд од март Следниот викенд од 24-26 март,  Велес ќе биде домаќин на силен меѓународен турнир во футсал. Учествуваат  репрезентациите  на  Македонија, Хрватска, Азербејџан и Унгарија а организатор е футсал екипата на КФМ Велес.  Натпреварите ќе се играат во салата Гемиџии.

Читај повеќе

Сопругот не сакал да има односи 10 години: За да му се одмазди, му го исекла половиот орган!

Откако одбил да води љубов со својата сопруга десет години, таа се одлучила на храбар чекор. Жена во Индија му го отсекла половиот орган на својот сопруг. Рита Јадав го нападнала својот сопруг Веда Пракаша во нивниот дом во Северна Индија. Таа тврди дека тој одбивал да има односи со неа 10 години и се сомнева дека има љубовница.

Читај повеќе

Да, и тоа го има: Изнајмете лажни пријатели за правење „селфи” на социјалните мрежи

Јапонска компанија изнајмува „пријатели“ со кои што ќе можете да се фотографирате и тие фотографии од вашиот „супер возбудлив социјален живот“ да ги објавите на социјалните мрежи.

Читај повеќе

Oблачно време со слаб локален дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на некои планини со слаб снег. Попладне врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен ветер од северен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од осум до 16 степени.

Читај повеќе

Карлеуша го обожава, девојките лудуваат по него, но ќе се разочарате: Ристе Ристески кажа ДА!(ФОТО)

Македонскиот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески е еден од омилените  во српското музичко шоу. И публиката и жирито се радуваат на неговото враќање на сцена, особено Јелена Карлеуша која неколку пати има потенцирано дека го обожава. Ристе располага со стас и глас, а деновиве и со доволно пари да си се почасти себе си со нов автомобил. Имено, пејачот си купи сино БМВ и се пофали на социјалните мрежи. Е друи сега има сите да лудуваат по него.

Читај повеќе

Македонија со ПОБЕДНИЧКА СТРАТЕГИЈА на Евровизија: Нема да верувате кој ќе ја тренира Јана за големата сцена!

По премиерата, песната  „Dance alone“ со која Јана Бурческа во месец мај ќе ја претстави Македонија на Евровизија во Киев, наиде на бура од позитивни критики не само кај нас, туку и низ Европа. Дека можеме уште сега да се гордееме со годинешната песна, покажуваат многу странски новинарски статии според кои Македонија оваа 2017 година ќе кортира меѓу најдобрите.

Читај повеќе

Почина актерот од „Вљубениот ерген“

Турскиот актер кој на нас ни е познат по улогата во „ Вљубениот Ерген“ како мајсторот Сардри, замина во вечниот дом, а сите актери со тага и болка се простија од него. 71-годишниот Ајберк Атила почина  по долго и тешко боледување.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]