Ударни вести
Насловна / МИСТЕРИИ

МИСТЕРИИ

(ВИДЕО) Страшна снимка – Момчето шеташе низ шумата, кога наеднаш дух го нападна и собори на земја

Социјалните мрежи споделија снимка на која наводно се гледа како дух напаѓа момче кое оди низ шума во Индија. Имено, на видеото се гледа како момчето се шета низ шумата, а тогаш оддеднаш од другата страна долетува некаква сенка, која го соборува момчето. Потоа таа сенка исчезнува и момчето станува од земјата и почнува да трча.

Читај повеќе

Откриена една од светските најголеми тајни: Овој дел од светот е експеримент кој е излетал надвор од контрола

Кога секогаш ќе помислиме, кој знае што се “тие” кои управуваат со целиот свет кријат од нас, а потоа и од време на време се појавуваат некои информации, како оваа Верувале или не, најновите истражувања спроведени од страна на научниците тврдат дека прашумата Амазон е создадена вештачки. Поточно, Амазон е, наводно, градина експеримент кој, како што велат, пред 8000 години тргна надвор од конторла.

Читај повеќе

[ФОТО] Луѓето врескаа и бегаа: мистериозни феномени на небото предизвика хистерија!

Минувачите кои се најдoa на 2 март пред трговски центар во градот Kitwe во Замбија беа прелашени на местото на настанот, кој се случи во небото над нив. Страшен облак кој наликуваше на човек висеше кој се појави трговскиот центар, многумина коментира дека тоа изгледа како лошиот лик дементорот од филмот на Хари Потер.

Читај повеќе

Среде бел ден на улица снимиле човек како оди БЕЗ ГЛАВА! (ВИДЕО)

На интернет се појави едно чудно видео, а прикажува човек без глава кој среде бел ден шета на улица во еден индиски град.

Читај повеќе

НЕСРЕЌАТА БИЛА НЕИЗБЕЖНА: „Титаник“ не потонал поради санта мраз, причината е друга (ВИДЕО)

Главната „вина“ е во пожар кој се појавил под палубата на три недели пред бродот да биде пуштен во употреба. Пожарот се појавил токму на страната каде подоцна удрила сантата Сантата мраз, сама по себе не била главната причина за потонувањето на бродот „Титаник“ на почетокот од минатиот век.

Читај повеќе

НЕВЕРОЈAТНИ СНИМКИ: Што крие подводниот свет на Антарктикот?

Австралиски научници со подводна камера направија снимки од необичен подводен свет. Научниците овие кадри ги снимиле со камера која била спуштена низ отворот од мразот со цел да соберат податоци за морската вода во тоа подрачје. 

Читај повеќе

Откритија на рускиот рибар кои ќе поттикнат кошмарот во вас

Во длабочината на океанот се наoѓаат супшества за кои науката нема објаснувања, и живеат риби кои не се познати. Погледнете го сето тоа испод: 

Читај повеќе

Тајната на Бермудскиот триаголник е откриена: „Сè е една голема лага“

Неодамна еден документарец наводно ја открил тајната на Бермудскиот триаголник. Научниците ги обвиниле облаците, кои се појавуваат во облик на шестоаголник, кои носат силни ветришта и огромни бранови. Меѓутоа, во сето тоа, постои еден проблем.. Дали верувате во мистериите на Бермудскиот триаголник? Тоа е област во Атланскиот океан, која се граничи со Флорида, Бермуда и Порторико. Исто така е еден од најпрометните патишта за испорака на роба, и наводно место каде многу бродови и авиони мистериозно исчезнале.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]