МУЗИКА

(ВИДЕО) Русинка со ОГРОМНИ ГРАДИ ги излуде сите – Аца Лукас и рече дека е подобра риба од Карлеуша

Во синоќешното издание на „Ѕвездите на Гранд“, општ хаос настана кога на сцената се појави Диана Михајловиќ (22) од Скобаља, а уште кога членовите на жирито слушнаа дека мајка и е Русинка, почна лудница. Дина со својот секси настап и огромни гради ги остави сите без текст, а своето воодушевување не го криеше ни Аца Лукас кој и рече дека многу потсетува на Јелена Карлеуша на почетокот на кариерата, само што Диана е многу подобра риба од Јелена!

Читај повеќе

УРНЕБЕСНА ПЕСНА ОД ГРУПА „КИСМИ“: Фрц лево, фрц десно, гунгула е место нема (ВИДЕО)

Момците од позната група ја промовираа нивната најнова песна „Кана Џамбе“ Една од најпознатите фолк-групи во Македонија, момците од „Кисми“, пред неколку дена ја промовираа својата најнова песна со наслов „Кана Џамбе“. „Фрц лево, фрц десно, гунгула е место нема, не. Дај напред, дај назад, каде свират ‘Кисми‘, полно е“ – пее Цаки, фронтменот на групата.

Читај повеќе

Сите да и држиме среќа утре на Мартија Станојковиќ на Јуниорскиот Евросонг 2016 во Малта

После подолго време Македонија и Мартија Станојковиќ се фаворити за победа на утрешниот Јуниорски Евросонг во Малта 2016 кој ќе се оддржи  со почеток 16 часот ќе го пренесува нашата МРТ. Самата за себе вели дека е инспирирана од Џастин Бибер уште од порано, начинот како тој ја изгради својата каријера и од неговата музичка филозофија дека го обожава и дека го прати.  Еве неколку видеа од нејзе:

Читај повеќе

И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА МУЗИКА, НА 21-ВИ НОЕМВРИ “МАРС 2016” (ФОТО)

Во организација на Конгресниот центар “Александар Македонски” и градот Скопје, на 21-ви овој месец ќе се одржи деветото издание од Македонскиот радиски фестивал МАРС 2016. Како и секоја година и оваа, со помош на вашите гласови преку социјалната мрежа фејсбук, ќе бидат избрани најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани од 40-на радиостаници ширум Македонија кои и покрај сите потешкотии и забрани за емитување македонска музика од страна на ЗАМП, до организаторот ги испратија своите листи со највртени македонски хитови во тековната година (листи со песни емитувани до забраната).

Читај повеќе

НАЈНОВ МОЈ МИКС СО НАСЛОВ: Tose Proeski – Limenka(DJ Ljupce1982 MIX)

Долго време планирав да измиксам нешто од Тоше Проески, но кога испадна новата верзија од Виртуел Диџеј се случи. За миксот употребив ефиктите Loop And Roll и Flippin Doubel кој можете да ги најдете во Виртуел Диџеј 8. Слушнете го миксот и уживајте:

Читај повеќе

Тоа што Ања сака, тоа и го добива: Слатката бринета порасна во беспрекорна убавица! (фото)

Младата пејачка ги шокираше фановите и пријателите со новиот изглед. Ања Ветерова знае да изненади! Овој пат слатката бринета покажа дека знае да биде сексапилна и тоа позирајќи затворена до грло.

Читај повеќе

ВИДЕО: Валери Димовска го истакна својот пејачки квалитет преко Фејсбук видео

Велeшкиот број еден женски вокал и новата Македонска пејачка ѕвезда Валери Димовска вчера вечер објави видео за које поточно не се знае од која Америкаснка пеачка потекнува песната само се знае дека насловот е “who’s loving you?”, и ги исткна нејзините пејачки квалитети со кој докажа дека еден ден би требало да се најде на врвот на Македонската поп музика. Слушнете го сето тоа долу испод:

Читај повеќе

Пејачката конечно проговори за прељубата на сопругот

Познатата пејачка Јелена Томашевиќ конечно проговори за брачниот живот со популарниот актер Иван Босиљчиќ. Позната како јавна личност која приватниот живот го крие „како змија нозете“, направи исклучок и отворено призна што би направила во случај да ја изневери саканиот сопруг.

Читај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Погледнете го спотот за „Кост“, новиот регионален хит-дует на Амел Чуриќ и Емина Сандал (ВИДЕО)

Амел Чуриќ, победникот на втората сезона на најпопуларното музичко натпреварување „Х-фактор Адриа“ и регионалната поп-ѕвезда Емина Јаховиќ Сандал, член на жири-комисијата во првата сезона на ова престижно натпреварување, го објавија првиот заеднички хит-сингл „Кост“, чија видеопремиера може ексклузивно да ја погледнете на Телеграф.мк.

Читај повеќе

Бендот го знаете, но не и приказната за него (ВИДЕО)

Книги, филмови, ТВ, радио, есеи и изложби…Се е ова веќе направено за нив, но дали тогаш постои нешто ново што може да дознаеме за Битлси? Во случајот со Рон Хауард и неговиот најнов документарец под наслов „The Beatles: Eight Days a Week, The Touring Years” има изненадувачки доста околу тоа што не знаеме за најголемиот феномен на XX век.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]