Насловна / ЛАЈФСТАЈЛ / МОДА И УБАВИНА

МОДА И УБАВИНА

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ ГЛЕДАТЕ: Погледнете зошто оваа скопјанка ги хипнотизира мажите (ФОТО)

Ретко кое машко ќе остане рамнодушно на изгледот на оваа девојка Да се биде машко во Скопје и притоа да останете рамнодушни на толку многу убави и згодни девојки е очигледно најтешката задача.

Читај повеќе

6 совети за ублажување на чешањето предизвикано од бричење

Чешањето на кожата после бричење е сосема нормално, а најчести причини за тоа се иритација од самото бричење или од производите што ги користите. За среќа, станува збор за појава која лесно може да се спречи.

Читај повеќе

ФОТО: Зошто се овие вагина гердани барани?

Искрено: Овие синџири не се многу посебно убави. Но, некако изгледаат како екстравагантен накит  чија е креација на уметничката Емили Фицџералд кој предизвика вистинска возбуда.

Читај повеќе

Новиот туторијал за шминкање на Андријана Станковска со наслов: VASELINE BEAUTY TIPS

Мејкап артистката Андријана Станковска исфли најново видео во које презентира совети со вазелин. Погледнете го сето тоа во горното видео:

Читај повеќе

Додека става маскара оваа девојка плаче – Кога ќе и ги видите рацете и вие ќе плачете!

Што не во ред со нејзините раце? Џордан го добива ова прашање многу често. Преубавата девојка позната е по своите видео снимки на сајтот Јутуб, каде своите следбеници редовно ги прави среќни со своите нови упатства за шминкање.

Читај повеќе

Совети за здрава и сјајна коса кои треба да ги практикувате

Направте маска за коса сами. Многу лесно од намирниците во кујната може да направите маска која ќе биде одлична за вашата коса. Комбинирајте кокосово масло со авокадо или банана. Оваа комбинација е одлична.

Читај повеќе

Мажите со брада не се веќе ин

На крајот на годината, кога се израмнуваат сметките, ни козметичката не заостана зад другите индустрии. Тие деновиве го кажаа својот збор – мажите со долга, густа, убаво негувана брада не се веќе ин. На нивно место доаѓаат мажите со свежи избричено лице и „бебешки“ изглед.

Читај повеќе

14 убави мажи, со редефиниран концепт на стариот човек во 2016 година

Вака би сакал да изгледа секој маж кога ќе остари, а ова е и еден добар пример за оние кој бараат соодветен стил за како да се носат или да изгледаат, но секој треба да се задоволи од она што го има, така да ако сте во состојба или сакате да изгледате како овие модели искористете ја шансата и одберете некој од овие 14 примероци. Сликите се долу испод:

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]