Насловна / ЛАЈФСТАЈЛ / МОДА И УБАВИНА

МОДА И УБАВИНА

Додека става маскара оваа девојка плаче – Кога ќе и ги видите рацете и вие ќе плачете!

Што не во ред со нејзините раце? Џордан го добива ова прашање многу често. Преубавата девојка позната е по своите видео снимки на сајтот Јутуб, каде своите следбеници редовно ги прави среќни со своите нови упатства за шминкање.

Читај повеќе

Совети за здрава и сјајна коса кои треба да ги практикувате

Направте маска за коса сами. Многу лесно од намирниците во кујната може да направите маска која ќе биде одлична за вашата коса. Комбинирајте кокосово масло со авокадо или банана. Оваа комбинација е одлична.

Читај повеќе

Мажите со брада не се веќе ин

На крајот на годината, кога се израмнуваат сметките, ни козметичката не заостана зад другите индустрии. Тие деновиве го кажаа својот збор – мажите со долга, густа, убаво негувана брада не се веќе ин. На нивно место доаѓаат мажите со свежи избричено лице и „бебешки“ изглед.

Читај повеќе

14 убави мажи, со редефиниран концепт на стариот човек во 2016 година

Вака би сакал да изгледа секој маж кога ќе остари, а ова е и еден добар пример за оние кој бараат соодветен стил за како да се носат или да изгледаат, но секој треба да се задоволи од она што го има, така да ако сте во состојба или сакате да изгледате како овие модели искористете ја шансата и одберете некој од овие 14 примероци. Сликите се долу испод:

Читај повеќе

ВИДЕО: Адријана Станковска како Анџелина Џоли од Томб Рајдер

Уште еднаш Адријана Станковска докажа и покажа дека покрај шминкањето и оди глумата, така да нема да би биде ништо чудно ако заврши еден ден на големото платно во некој филм. Секоја чест за режијата и самата идеја, погледнете го видеото долу испод:

Читај повеќе

Бел, долг, со тантела и со шлиц – овој фустан е прогласен за фустан на 2016-та година!

Белиот фустан со цветен дезен на тантела во горниот дел и со лелеаво плисирано здолниште до земја преку ноќ стана еден од најпопуларните меѓу познатите личности. Бел, долг, со тантела и со шлиц – овој фустан е прогласен за фустан на 2016-та година! Основачот и дизајнер на брендот Self Portrait Han Chong ниже неверојатни успеси во модната индустрија, а на последниот е особено горд бидејќи еден од неговите фустани е прогласен за фустан на годината!

Читај повеќе

Ќе добиете вртоглавица од нејзиното кусо фустанче: Лозано цврсто ја држи под рака свршеницата во ова секси издание! (фото)

Деновиве нашиот главен град дишеше во ритамот на модата, а настанот Моден викенд Скопје ги собра вљубениците во модата на едно место. Хотелот Мериот беше епицентарот! На настанот присуствуваа многу од нашите познати личности, а во низата беше и Влатко Лозаноски со неговата свршеница Савка Грачанин. За оваа пригода пејачот се одлучи за сако во боја на вино и фармерки, но погледите ги мамеше неговата понежна половина со вртоглаво кусото фустанче. Таа изгледот го надополни со тренди чизми над колена и кожена јакна. Сигурни сме дека Влатко цврсто ја држел за рака атрактивната Савка цела ноќ со оглед на сексапилот со кој зрачи во ова издание. Извор: vistina.mk

Читај повеќе

БЕЗ ХЕМИКАЛИИ: Еве како да ги избелите забите во два чекори

Со малку трпение, можете и сами да се погрижите за белината на вашите заби и тоа без хемикалии. Јагоди Јагодите содржат витамин Ц, кој помага во разбивање на наслагите на забите. Содржат и киселина која ги отстранува дамките. За оваа паста потребни ви се десетина јагоди и морска сол соволно за да направите смеса, која ќе ја ставите на забите и ќе ја држите пет минути.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]