Ударни вести
Насловна / ХОРОСКОП

ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (03.25.2017) Сабота

Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.21.2017) Вторник

Овен (21.03 – 20.04) Се појавуваат препреки и проблеми со кои морате да се изборите. Со оглед на тоа што сте борец и сакате предизвици, можеби ова и ќе ви одговара. Сепак, би требало да вложите многу повеќе сила во се што сакате да постигнете. Во љубовта избегнувајте конфликти.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.20.2017) Понеделник

Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ е да се обидете да ги разберете и другите, нивните постапки и желби. Токму за ова ќе ви помогне еден искрен разговор на пошироки теми во друштво на искрена личност.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.18.2017) Сабота

Овен (21.03 – 20.04) Пожелно е да се отворите кон своите најблиски луѓе и отворено да ги споделите емоциите. Ова ќе ви помогне да го надминете приближувањето до депресивно расположение.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.17.2017) Петок

Овен Денес животот ќе ви наликува на една голема авантура. Изненадувања ќе ве очекуваат во секој агол, а најголем дел од нив ќе бидат прекрасни. Сепак, можно е и да дознаете информација која непријатно ќе ве изненади.Бидете внимателни што посакувате денес, бидејќи тоа ќе се одрази во голема мера на вашата иднина.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.16.2017) Четврток

Овен (21.03 – 20.04) На необичен начин се обидувате да ги промените деловните случувања. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено доколку неодамна сте запознале некоја личност која многу ве интересира. Ве оптеретува зголемениот крвен притисок.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.15.2017) Среда

Овен (21.03 – 20.04) Ѕвездите денес ќе ви донесат успех на професионално поле. Бизнисмените и трговците ќе имаат доста работа која во многу случаи се поврзува со патување. Бик  (21.04 – 21.05) Ве очекуваат позитивни одговори на прашањата поврзани со имотот. Склоноста кон ризик и импулсивноста при донесување на одлуките, можно е да им оди на нерви на вашите најблиски.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.14.2017) Вторник

Овен (21.03 – 20.04) Разговорот со еден член од семејството ќе биде позитивен и ќе ви даде сигурност кога се во прашање вашите планови и тежнеења. Најавени се значајни позитивни случувања во домот и генерално приватноста. Ќе се чувствувате убаво во својата кожа и ќе бидете опкружени со луѓето кои ги сакате.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.13.2017) Понеделник

Овен (21.03 – 20.04) Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било кого. Како и да е, ви се советува да прифатите да излезете заедно со саканата личност.

Читај повеќе

Астрологијата ги открива будалштините што ги прават заљубените мажи

Кога се заљубени, мажите се спремни да направат многу будалштини и да се однесуваат на таков начин што може да им донесе само штета. Но, и од овој аспект не се сите исти. Каква глупост ќе направи тој, многу зависи и од неговиот хороскопски знак… Овен Тој ќе има многу планови и идеи за вашиот состанок и ќе сака да се покаже во полн сјај, ќе ве покани на авантуристички состанок уште веднаш по првата средба,

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]