Насловна / ЉУБОВ

ЉУБОВ

Кој хороскопски знак имаше најмногу секс во 2016-та

Истражување направено на половина милион луѓе покажа кој хороскопски знак имаше најдобар сексуален живот во 2016-та година. Тоа се Водолиите. Резултатите откриваат дека дури 89% од жените не одглумиле оргазам, односно дека сексот им бил „неверојатно добар“.

Читај повеќе

(ФОТО+18) ПОДГОТВЕТЕ СЕ! – Адријана Лима пиштол гола и никогаш поубава и по сексапилна

Супер моделот Адријана Лима ги изненади своите фанови на инстаграм со објавување на најпровокативната фотографија досега. Потполно неочекувано сексапилната Лима ги почасти своите фанови со фотографија на која има над 100.000 лајкови на нејзиниот инстаграм профил.

Читај повеќе

Бевме на секс оргии и тоа ни беше најужасниот секс во животот

Уште древните Грци и Египќани имале сексуални односи и еротски обичаи кои денес преставуваат табу тема. Денес се поотворено се говори за сексот во тројка, но и повеќе луѓе, разни оргии, и секс забави кои се организираат во затворени општества со правила за дискреција.

Читај повеќе

За подобар секс пијте го само овој пијалок!

Кој вели дека треба да се консумира виски, за да ни паднат предрасудите и да бидеме отворени во кревет. Вискито е премногу скап стимулатор, а и неговите предности се премногу контроверзни. Од вискито наутро боли глава, за разлика од квалитетната ракија, која што освен тоа што се препорачува за здравјето да се козумира во умерени количини, може да го продолжи меракот под чаршафите. Ракијата е особено важна за мажите кои што страдаат од чест проблем со прераната ејакулација. „Старите кучиња“ во сексуалниот занает знаат дека гроздовицата умее да не наполни со доволно енергија која се ослободува постепено до постигнувањето на сексуалниот врв. Се разбира, нека не ви стане навика. Се што е повеќе од умерено, може да предизвика последици. Извор: reporter.mk

Читај повеќе

Порно актерка со македонско потекло повторно објави провокативни слики! (ФОТО 18+)

Атрактивната Анѓела Вештица повторно направи хаос на социјалната мрежа Инстаграм. Порно ѕвездата и старлета која инаку има македонско потекло, прво објави слика на која е свртена со грб, а како машка рака ја допира за задникот.

Читај повеќе

Зошто Кајли Џенер секогаш ги подигнува рацете на Инстаграм фотките?

Како 7-ма најмногу следена личност на Инстаграм, Кајли Џенер мора да се погрижи дека нејзините следбеници ќе имаат што да видат на нејзините фотографии. окму затоа, старлетата дури и си има своја поза по која смета дека е препознатлива. Ја нарекува „благо подигнување на раката“.

Читај повеќе

Кога престанува да расте и кога почнува да старее пенисот?

Пенисот, како и останатите делови од телото, со годините старее и има свој животен циклус, а научниците објаснуваат што точно се случува со машкиот полов орган кога е во прашање неговата големина, изглед и сексуална функција со текот на годините.

Читај повеќе

КОНЕЧНО: Ова се жешките фотографии на Северина за календарот на „Пелистерка“ (ГАЛЕРИЈА)

Пелистерка денеска го промовираше седмиот календар на компанијата, кој изминативе години стана нивниот заштитен знак, нетрпеливо очекуван секој декември Секој ден во текот на следната година може да почнува со Северина, најголемата балканска поп-ѕвезда, која како заштитно лице на „Пелистерка“ во следниве две години е ѕвездата на календарот на најпознатиот македонски бренд за вода за 2017 година. „Пелистерка“ денеска го промовираше седмиот календар на компанијата, кој изминативе години стана нивниот заштитен знак, нетрпеливо очекуван секој декември. Неколкудневното снимање за годинешниот календар се одвиваше во Загреб и во неговото создавање учествуваше 25-члена екипа од Македонија, Хрватска и од Словенија. Дванаесет беспрекорни фотографии на Северина, подигната од меурчињата на газираната „пелистерка“, кои даваат посебен шарм на навидум секојдневните активности. Играјќи со дуализмот на силните бои, секоја страница од календарот нуди свеж пристап во поп-арт стилот и навестува период на нови, визуелни изненадувања.

Читај повеќе

Дали би биле во врска со некој што не е ваш тип

Повеќето луѓе во главата создаваат слика за тоа каков би требал да биде нивниот партнер – некои мажи сакаат русокоси жени, некои жени „паѓаат“ на мускулести мажи, некои мажи сакаат нежни жени со убави манири, а некои жени обожаваат мажи кои имаат романтична страна.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]