Ударни вести
Насловна / ЉУБОВ

ЉУБОВ

4 совети до жените: Како да го доведете до лудило во кревет?

За мажите секој секс е добар, само да е секс. Но, тоа не значи дека и тие немаат омилена поза, место или нешто што ги возбудува. Секој маж на прашањето која е неговата идеална партнерка за во кревет, нема да одговори да е слаба, да нема целулит или нешто слично. Одговорот е да биде слободна и доволно дива да експериментира во сексот.

Читај повеќе

Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

Прочитајте ги овие совети од експертите, контролирајте го неговото возбудување и акцијата може да трае цела ноќ… Најновото истражување кое го спровела команијата Тројан наведува дека 34% од жените посакуваат да имаат подолг секс. Еве како тоа се постигнува!

Читај повеќе

Пет нешта кои мажите ги прават кога се вљубени

Стабилниот маж знае да ја цени љубовта на својата партнерка, а тоа најмногу се гледа од неговиот однос на поддршка и почитување. Дури и оние мажи кои се однесуваат како мали деца, пред вистинската жена го менуваат своето однесување и полека легнуваат на брашното.

Читај повеќе

Обратна психологија на жените: Вака се врти маж на мал прст

Не за џабе се вели: „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која има способност да ја врти главата како сака и без која главата не би стоела гордо исправена. „Не ме сакаш!” Признајте дека и вие викате така! Секогаш кога жената сака да го убеди мажот да направи нешто, оди со најподмолниот можен начин а тоа е набивање грижа на совест.

Читај повеќе

12 реченици кои се забранети за време на љубовна расправија

Љубовните караници се значајно парче од сложувалката наречена врска. И партнерите со најхармонични односи понекогаш навлегуваат во конфликтната зона. Во зависност од пристапот, кавгите може да влијаат стимулирачки и да ја зајакнат врската, или пак, да го поплочат патот до неминовна разделба.

Читај повеќе

Овие работи никогаш не треба да ги жртвувате поради љубовната врска

Кои нешта не треба никогаш да ги жртвувате во вашата врска? 1. Личната среќа Вашиот партнер треба да донесе среќа и радост во вашиот живот, наместо да ве уназадува и растажува. Ако имате чувство дека партнерот прави да се чувствувате незадоволно од животот, тогаш тоа е знак дека повеќе не сте во здрава врска, пишува Lifehack.

Читај повеќе

5 докази дека втората љубов е вистинска

Откако ќе ви биде скршено срцето, вие може да чувствувате дека е крај на светот, да се разочарате од животот и од љубовта и да мислите дека никогаш повторно нема да бидете способни да сакате. Но, во суштина не е така. Само поради тоа што сакате некого, не значи дека таа личност е вистинската за вас.

Читај повеќе

Осум цврсти докази дека вашиот партнер не ве цени

Ако вашиот партнер го препознаете во овие неколку точки, тогаш време е да го замените со подобар бидејќи очигледно не ве цени и почитува колку што еден маж би требал да си ја цени саканата избраничка 1. Нема време за вас. Меѓутоа, тој некако секогаш успева да најде време за другите луѓе, за пријателите, за колегите и соработниците, а вашите заеднички планови ги пролонгира или откажува..

Читај повеќе

8 совети за посилен оргазам и поголемо задоволство

  Оргазмот е значаен дел од сексуалниот живот и сите посакуваат „големото О“ да биде кулминација на секој сексуален однос. Машките во тој поглед се поголеми среќници и не се соочуваат со проблеми на патот кон врвното задоволство. Од друга страна, жените поретко го доживуваат ова ослободување на сексуалната енергија кое резултира со незаборавно експлозивно уживање.

Читај повеќе

Шест показатели дека и вие сте од оние кои се фантастични во креветот

Сексот нема за сите најважна улога во врската, но и во животот воопшто, но би се зачудиле кога би знаеле за колку жени тој е всушност навистина исклучително важен. Сексот влијае на нашето здравје, на нашите активности, и на самиот крај – токму поради него подобро се чувствуваме во сопствената кожа.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]