Ударни вести
Насловна / ЛАЈФСТАЈЛ

ЛАЈФСТАЈЛ

Лук- извонредно растение со многу лековити својства

Секој човек треба да му биде благодарен на постоењето на ова извонредно лековито растение,затоа што со употреба на истото многумина ги излекувале своите настинки,кашлици,грчеви во желудникот… Честопати не сме ни свесни дека лукот не е само производ или градинарска култура,туку цел магацин на здравјето.Секако, лукот не треба да се јаде без мера и само со него да се храниме.

Читај повеќе

Највкусното нешто: Рецепт- тополо ладно колач

Нема гурман кој може да му одолее на топло ладното колаче. Се што треба да направите е да одвоите 15 минути за да ги израдувате своите најблиски со овој десерт.

Читај повеќе

Внимавајте: Овие 9 работи во вашиот дом треба секојдневно да ги чистите

Секој сака да има чиста и уредна куќа, ама не секој е во можност секојдневно да помине неколку часа во чистење. Но, без разлика колку обврски имате, постојат одредени работи во вашиот дом на кои треба да им обрнете повеќе внимание од другите. Погледнете ги овие 9 предмети во домаќинството кои не би требало да ги оставите нечисти ниту еден ден.

Читај повеќе

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СРЕДЕ СКАНДАЛ: Актерката ги лажирала документите за посвојувањето на најстариот син?

За да се забрза посвојувањето, во документите стои дека хуманитарен работник е татко на Медокс Хуманитарен работник призна дека ги лажирал податоците за посвојувањето на Медокс (15) од Камбоџа, најстариот син на Анџелина Џоли. Моунх Саратх (51) тврди дека славната холивудска актерка во документите за посвојување на Медокс користела невистинити податоци. За да го забрза посвојувањето, во документите стои дека овој хуманитарен работник е татко на Медокс.

Читај повеќе

Пет нешта кои мажите ги прават кога се вљубени

Стабилниот маж знае да ја цени љубовта на својата партнерка, а тоа најмногу се гледа од неговиот однос на поддршка и почитување. Дури и оние мажи кои се однесуваат како мали деца, пред вистинската жена го менуваат своето однесување и полека легнуваат на брашното.

Читај повеќе

Обратна психологија на жените: Вака се врти маж на мал прст

Не за џабе се вели: „Мажот е главата на семејството, но жената е вратот”. Таа е таа која има способност да ја врти главата како сака и без која главата не би стоела гордо исправена. „Не ме сакаш!” Признајте дека и вие викате така! Секогаш кога жената сака да го убеди мажот да направи нешто, оди со најподмолниот можен начин а тоа е набивање грижа на совест.

Читај повеќе

Која е најдобрата возраст за да станете мајка?

Раѓањето и одгледувањето дете е скапоцен животен момент што носи среќа, но и многу предизвици и грижи, без разлика на возраста. Дали сте се запрашале кое е вистинското време да се остварите како мајка? Новото истражување покажува дека забременувањето по 35-годишна возраст има свои предности.

Читај повеќе

Никогаш нема да заборави: Што најде Елена Ристеска во кутијата со спомени!? (фото)

Македонското девојче Елена Ристеска периодов е активна на музичко поле. По кратката прошетка во Италија, ги засука рукавите и се фрли на работа, на снимање на видео запис за песната со Хари Мата Хари. Деновиве исто така престојуваше во соседна Србија на снимање на неколку емисии. Додека Елена работи, нејзината мајка се потсети на спомените, па на полица со стари работи најде стара фотографија на која се насликани Македонија и Јапонија.

Читај повеќе

Еве како Ивона Талевска одржува кондиција (фото)

Македонската презентерка на Вести,  секогаш е модерна и подготвена пред ТВ екраните за информативните изданија. Во прекрасни комбинации таа ги информира граѓаните за актуелните случувања во Македонија.

Читај повеќе

12 реченици кои се забранети за време на љубовна расправија

Љубовните караници се значајно парче од сложувалката наречена врска. И партнерите со најхармонични односи понекогаш навлегуваат во конфликтната зона. Во зависност од пристапот, кавгите може да влијаат стимулирачки и да ја зајакнат врската, или пак, да го поплочат патот до неминовна разделба.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]