Ударни вести
Насловна / Ljubomir Pepic

Ljubomir Pepic

По потекло сум и роден во Велес. Јас сум еден од бифшите блогери.

4 совети до жените: Како да го доведете до лудило во кревет?

За мажите секој секс е добар, само да е секс. Но, тоа не значи дека и тие немаат омилена поза, место или нешто што ги возбудува. Секој маж на прашањето која е неговата идеална партнерка за во кревет, нема да одговори да е слаба, да нема целулит или нешто слично. Одговорот е да биде слободна и доволно дива да експериментира во сексот.

Читај повеќе

Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

Прочитајте ги овие совети од експертите, контролирајте го неговото возбудување и акцијата може да трае цела ноќ… Најновото истражување кое го спровела команијата Тројан наведува дека 34% од жените посакуваат да имаат подолг секс. Еве како тоа се постигнува!

Читај повеќе

Лук- извонредно растение со многу лековити својства

Секој човек треба да му биде благодарен на постоењето на ова извонредно лековито растение,затоа што со употреба на истото многумина ги излекувале своите настинки,кашлици,грчеви во желудникот… Честопати не сме ни свесни дека лукот не е само производ или градинарска култура,туку цел магацин на здравјето.Секако, лукот не треба да се јаде без мера и само со него да се храниме.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.25.2017) Сабота

Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето

Читај повеќе

Највкусното нешто: Рецепт- тополо ладно колач

Нема гурман кој може да му одолее на топло ладното колаче. Се што треба да направите е да одвоите 15 минути за да ги израдувате своите најблиски со овој десерт.

Читај повеќе

Внимавајте: Овие 9 работи во вашиот дом треба секојдневно да ги чистите

Секој сака да има чиста и уредна куќа, ама не секој е во можност секојдневно да помине неколку часа во чистење. Но, без разлика колку обврски имате, постојат одредени работи во вашиот дом на кои треба да им обрнете повеќе внимание од другите. Погледнете ги овие 9 предмети во домаќинството кои не би требало да ги оставите нечисти ниту еден ден.

Читај повеќе

ВИДЕО: Дете пристигнало на училиште со хеликоптер

Хеликоптерот од типот Робинсон R22 Бета слетал во училишниот двор во елитната насебла Липки во Киев. Липки е инаку елитна населба во Киев во која се сместени најубавите хотели и повеќето владини објекти. Момчето било син на поранешниот заменим министер за спорт на Украина Андреј Палчевски.

Читај повеќе

(ВИДЕО) 55 годишен бездомник доживеа неверојатна трансформација – МОРАТЕ ДА ЈА ВИДИТЕ НЕГОВАТА РЕАКЦИЈА!

Емотивното видео кое можете да го погледнете во продолжение е приказна која допре многу срца низ светот. Кај едни реакцијата се солзи, кај други ежење, кај трети израз на фацијален шок. Имено, еден 55 годишен бездомник од Шпанија доби бесплатна трансформација од која не можеше да се познае самиот себеси.

Читај повеќе

Дневен хороскоп (03.21.2017) Вторник

Овен (21.03 – 20.04) Се појавуваат препреки и проблеми со кои морате да се изборите. Со оглед на тоа што сте борец и сакате предизвици, можеби ова и ќе ви одговара. Сепак, би требало да вложите многу повеќе сила во се што сакате да постигнете. Во љубовта избегнувајте конфликти.

Читај повеќе

НАПРАВИЛ ШТЕТА ОД 50 ЕВРА: Велешанец осуден на 18 месеци затвор за кражба на 10 тегли со ајвар

Обвинетиот делото го сторил ноќта помеѓу 29 и 30 ноември 2015 година кога насилно влегол во подрум на станбена зграда во Велес. Од просторијата украл десет тегли со ајвар и алат за работа, во вкупна вредност од три илјади денари Велешанецот Роланд А. (29) доби 18 месеци затворска казна за 10 украдени тегли со ајвар.

Читај повеќе
Поддржете го Veles Press со кликнување на лајк close[x]